Afia Süzme Çiçek Balı 850 Gr
Afia Süzme Çiçek Balı 850 Gr

Afia Süzme Çiçek Balı 850 Gr

4,75
Marka : Afia
Para Puan : 40
Fiyat : ₺89,90(KDV Dahil)
yerli-uretim-urun-logo gimdes-helal-sertifikalı-urun-logo

AFİA SÜZME ÇİÇEK BALI 850 GR

AFİA SÜZME ÇİÇEK BALI 850 GR

Siz hala beyaz tatlandırıcılarmı kullanıyorsunuz? İçtiğiniz çaydan, kahveye hazırladığınız tatlılara kadar çiçek balı kullanmanız sağlığınız açısından oldukça faydalıdır. Sizde çiçek balını artık kalvaltınızda bir çeşitlilik olarak görmek yerine gerçekten kullanmaya başlayın...
 
 
Çiçek Balının Özelliği : Çiçek balı; baharla birlikte çalışmaya başlayan arıların yüzlerce çeşit çiçekten topladığı nektarı biriktirmesi ile meydana gelir. Arılar bir taraftan nektar toplarken bir taraftan da çiçeklerin döllenmesine yardımcı olurlar. Bahar aylarında toplanan nektar çiçeklerin çokluğu ve çeşitliliği sebebiyle oldukça güçlüdür. Mayıs aylarında yapılan ilk sağımda alınan bal çiçek balı yerine bahar balı olarak anılır ve kestane balına yakın özelliktedir. Yaz ve sonbahar ayların da yapılan sağımlarda alınan bal ise çiçek balı olarak geçer. Kovanın bulunduğu alan ve yükseklik balın kalitesine direk olarak etki eder. Kestane ve Bahar balının keskin tadına karşın çiçek balı genelde herkesin sevdiği bir tata sahiptir ve daha çok tüketilebilinir. Çiçek balını, sağlığımız ve vücut direncimiz için sürekli kullanılmasını önemle tavsiye ediyoruz...
Bal bakteri barındırmaz. Bütün Canlıların yaşamlarını devam ettirebilmek için bir miktar neme ihtiyacı vardır. Bakteriler Balla temas ettiklerinde nemden yoksun kalır ve yok olurlar ayrıca Balın asidik tepkisi de bakterilerin yaşaması için uygunsuz bir ortam oluşturur.
 
İnsan vücudunu etkileyen birçok mikroorganizma Balda yok olur. Bal içinde bakteri barındırmamakla kalmaz aynı zamanda bir bakteri yok edici olarak kullanılır. Örneğin Antibiotiklere karşı dirençli olduğu bilinen MRSA ( Metisiline Reziztans Staf Aureus) bakterisinin Bala karşı koyamadığı tespit edilmiştir.
 
Vücutta kemik ve dişlerin teşekkülünde önemli rol oynayan Minerallerin balda bulunuşu kansız kalmış şahıslar, büyüme ve gelişme çağındaki gençler ve her yaşta insanların beslenmelerinde önemli rol oynamaktadır.
 
Balda şimdiye kadar oniki değişik Enzim olduğu saptanmıştır. Enzimsiz yaşam mümkün olmazdı Enzimler bütün biyokimyasal süreci organize eder, yönetir, düzene koyar ve hızlandırır hastalıkları iyileştirir. Balın içerdiği Magnezyum damarlarda kanın pıhtılaşmasını önler,ayrıca stresin olumsuz etkilerinden korur. Potasyum bağırsak adalelerinin faaliyetini hareketlendirir. Ayrıca sindirim için polenlerde önemlidir. Araştırmalarda alınan sonuca göre çiçek polenleri ince barsak mukozasında dolaşımı hareketlendirir. Dahası Balı yedikten 20 dk. Sonra bağırsak cidarının bağışıklık sistemini kuvvetlendiren ve besinler yoluyla alınan zararlı Maddelerin etkisinden koruyan maddeler barsakta serbest bırakılmasında etkili olur. Balda ayrıca vücudun ancak az miktarda üretebildiği Chocin maddesi vardır. Bu nedenle bu madde vücuda Günde iki,üç gram verilmelidir. Chocin karaciğerin yağ metabolizmasını ayarlar ve bu organın yağ bağlamasını önler.
 
 
Yukarıda birkaç örneği verilen pekçok bilimsel araştırmalar sonucunda Bal gerek içinde barındırdığı vitaminler ve minerallerle gerekse yapısal özellikleri sebebiyle insanlar için tam bir şifa kaynağı olduğu tespit edilmiştir. Yaklaşık balın 500 hastalığa faydalı olduğu belirtilmiştir.
 
 
Bu ürün GİMDES tarafından helal sertifikasına sahiptir
Benzer Ürünler