Duru Chia Tohumu

Duru Chia Tohumu

0,00
Para Puan : 0
Fiyat : ₺15,99(KDV Dahil)

Gimdes Helal Sertifikalı Duru Lival Chia Tohumu

Chia tohumu, M.Ö 3500 yıllarında Aztek ve Mayalar tarafından tüketilen yüksek protein ve lif içeriğine sahip bir besindir. Chia tohumu satın almak ülkemizde kolay bir hale dönüştüğünden günümüzde popülerliğini kazanmıştır. Chia tohumu satın alan kişiler genellikle, vücuttaki eksik protein, omega-3 ve lif miktarını arttırmak isteyenler, sporcular, diyet yapanlar veya emziren annelerden oluşmaktadır.

Chia tohumu satın alarak günlük ihtiyacınız kadarını tüketmelisiniz. Chia tohumu satın alan kişiler genellikle tok tutucu özelliğinden dolayı zayıflama maksadıyla tüketen kişilerden oluşmaktadır. Chia tohumu satın aldıktan sonra birçok farklı tüketim çeşidiyle ürünü kullanabilirsiniz. Duru Chia Tohumu 250 gramdır.

 

Chia tohumu çorbalarda, soslarda, salatalarda, yoğurtlarda, kahvaltılık gevreklerde, marmelatlarda ve reçellerde, ekmekler ve poğaçalarda, tatlı ve dondurmalarda gibi çok çeşitli ürünlerle birlikte tüketebildiğiniz gibi chia tohumu satın aldıktan sonra doğrudan suya katıp jel kıvamına getirerek de tüketebilmeniz mümkündür. Chia tohumu satın aldıktan sonra ihtiyacınız kadarını öğütüp de tüketebilirsiniz.

 

Chia tohumu su emici özelliği sayesinde 8-10 kat büyüdüğü için tükettiğiniz gün vücudunuzdaki su miktarını dengelemeniz önerilir. Chia tohumu satın alarak yüksek oranda protein ve lif içeriğinin yanı sıra fosfor, kalsiyum, potasyum, magnezyum, demir ve çinko gibi içerdiğinden; vücudunuzun ihtiyacı olan bu mineralleri de karşılamış olacaksınız.

Besin Öğeleri Değerler %Günlük Miktar*
Kalori 111,36 5,568 %
Yağ 8 g 12,3 %
Karbonhidrat 0,84 g 0,28 %
Şeker 0,32 g 0,35 %
Lif 7,89 g 31,56 %
Protein 5,3 g 10,6 %
Tuz 0,0007 g 0

Chia tohumu için belirtilmekte olan besin değerleri 24. gr kuru madde, enerji ve besin öğeleri; yetişkinler için 2000 kcal üzerinden hesaplanmıştır. Duru Lival Chia Tohumu menşei Peru'dur ve Gimdes helal sertifikasına sahiptir.

chia tohumu satın al

Benzer Ürünler