Duru Köftelik / Kısırlık Bulgur

Duru Köftelik / Kısırlık Bulgur

0,00
Para Puan : 0
Fiyat : ₺6,75(KDV Dahil)

Duru Bulgur'dan Gimdes Sertifikalı Köftelik / Kısırlık Bulgur

Köftelik bulgur, günümüz içerisinde en çok kullanılan bakliyat çeşitlerinden biridir. Köftelik bulgur genellikle mercimek köfteleri, çiğ köfteleri ve kısırlarda kullanılmaktadır. Türkiye'de olduğu kadar dünyada da yoğun bir ilgi gören köftelik bulgur Duru kalitesiyle müşterilerimize sunulmuştur. Köftelik bulgur doğal bir üretim ile ve helal sertifikasıyla paketlenip hassas olan müşteriler için özenle paketlenmiştir. Simit ve düğürcük olarak da bilinen köftelik bulgur, sarı bulgur çeşitlerinin 5. boyudur. Duru köftelik bulgur  menşei Türkiye'dir. Köftelik bulgur çorbalarda, et türü yemeklerde, köftelerde, dolma ve sarmalarda, sebze yemek türlerinde, pilavlar ve salatalarda, tatlılar, ekmekler ve mamalarda kullanılabilir.

Besin ÖğeleriDeğerler%Günlük Miktar*
Kalori20810,4%
Yağ1,0 g1,5%
Karbonhidrat41,6 g13,4%
Şeker1,7 g1,8%
Lif4,9 g19,6%
Protein6,6 g13,2 %
Tuz0, 04 g1,7 %

* Köftelik bulgur için belirtilmiş olan besin değerleri 60 gr. kuru madde, enerji ve besin öğeleri; yetişkinler için 2000 kcal üzerinden hesaplanmıştır. Köftelik bulgur kullanılmadan önce ıslatılmamalı veya yıkanmamalıdır. Pişirilme anında ölçü olarak 1 su bardağı köftelik bulgur için 2 su bardağı kaynar su kullanılması tavsiye edilir.


Duru köftelik bulgur Gimdes helal sertifikasına sahiptir. Duru bulgur gimdes helal sertifikasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Benzer Ürünler