Duru Osmancık Pirinç - 1Kg.

Duru Osmancık Pirinç - 1Kg.

0,00
Para Puan : 15
Fiyat : 15,00 TRY(KDV Dahil)
yerli-uretim-urun-logo gimdes-helal-sertifikalı-urun-logo

Gimdes Helal Sertifikalı Duru Osmancık Pirinç

Osmancık pirinç ülkemizde yetiştirilen kaliteli bir pirinç türü olmakla birlikte lezzeti yüksek olan pirinç türüdür. Osmancık pirinç lezzetli yemeklerinizde veya pilavlarınızda kullanım için idealdir. Osmancık pirinç kıvam tutturmanın baldo pirince göre oldukça kolay olduğu bir türdür. Osmancık pirinç genelde Trakya bölgesinde yetiştirilmekle birlikte Samsun Bafra'da da ekimi gerçekleştirilir. Osmancık pirinç, kullanım olarak pilavlar, dolmalar, sarmalar ve tatlılarınızda eşsiz lezzete sahip olacaktır. Osmancık pirinç 1 kg'lık ambalajlarıyla sizlere sunulmuştur.

Besin Öğeleri Değerler %Günlük Miktar*
Kalori 207 10,3 %
Yağ 0,8 g 1,2%
Karbonhidrat 45,1 g 15,0%
Şeker 0 g 0%
Lif 1,0 g 4,0%
Protein 4,3 g 8,6%
Tuz 0,02 g 0,3%

*Osmancık pirinç için belirtilen besin değerleri 60 gr. kuru madde, enerji ve besin öğeleri; yetişkinler için 2000 kcal üzerinden hesaplanmıştır. Osmancık pirinç için her 1 bardak pirince 2 su bardağı kaynar su ilave etmeniz önerilir. Osmancık pirinç pişirilmeden 10 dakika önce soğuk suda bekletilmelidir.

Duru osmancık pirinç Gimdes helal sertifikasına sahiptir. Duru bulgur gimdes helal sertifikasına ulaşmak için buraya tıklayınız.