Atiye Laçin Güvem Marmelatı 250Gr

0,00
Para Puan : 0
Fiyat : ₺20,90(KDV Dahil)
Tahmini Teslim Süresi : 3 Gün

Güvem Eriğinin En Doğal ve Faydalı Hali Güvem Marmelatı

 

ATİYE LAÇİN GÜVEM MARMELATI 250 GR


-Nişasta bazlı şeker

-Kıvam arttırıcı

-Katkı maddesi

-Gluten

-GDO 

İÇERMEZ!!!

 

Güvem toplanması çok zor olan ve az miktarlarda bulunabilen bir meyvedir. Birçok yararı bulunduğu bilinen bu meyvenin hafif mayhoş bir tadı vardır. Özellikle C vitamini bakımından zengin olduğu bilinmektedir. Şekerli bir meyve olmadığından formunu korumak isteyenler tarafından tercih edilir. İster ekmeğinize sürerek, ister su ile karıştırıp içerek tüketebilirsiniz.

 

Trakya'ya özgü bir meyvedir. Diğer isimleri yaban eriği, çoban üzümü, çakal eriği gibi isimleri vardır. Küçük ekşi eriklerdir. Tamamen doğal dağlarda yetişir. Ne gübrelidir, ne de hormonlu. Zaten alıp yediğinizde lezzetinden anlayacaksınız. Eylül ekim aylarında bulunur. Birçok şeye faydası olduğu bilinmektedir.

 

Güvem erikleri Eylül-Ekim gibi toplanabilmektedirler. Trakya'da bolca yetişen güvem eriği sağlık açısından faydaları ile de bolca değerlendirilmesi gereken bir üründür.

 

Güvem Eriği, Trakya'ya özgü bir meyvedir. Tamamen doğal ve dağlarda yetişir. Bu mucizevi meyve; şeker düzenleyici, kan ve karaciğer temizleyici özelliğe sahiptir. Antioksidan etkisi taşıdığı için vücutta biriken zehirli maddelerin dışarıya atılımını sağlar. İdrar söktürücü, ağız yaralarını iyileştirici, ishal önleyici mide ve bağırsakları düzenleyici bir etki sağlar.

 

Mevlana kültürünün her alanda olduğu gibi Mevlana mutfağında da yaşatmak amacıyla yolan çıkan Atiye Laçin Tatlıları ve Reçelleri artık Helalsitesi.com farkıyla siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Sağlıklı İçeriği ve lezzetiyle çok farklı bir konsept sunan Atiye Laçin Tatlılarını kahvaltıda, Çay ve Kahve ile birlikte, Değerli Misafirlerinize İkramda, Bayramlarda ve özel günlerde vazgeçemeyeceğiniz Yöresel lezzetler olacak.

 

Güvem Eriğinin ve Marmelatı'nın Faydaları

-Çocuklarda büyümeyi ve iştahı destekleyen özelliği ile çocuklara önemle tavsiye edilir.

-Böbrekler, idrar yolları rahatsızlıkları, prostat, akne ve cilt problemlerinde faydası bulunmaktadır.

-Şekeri düzenleyici özelliği de bulunan güvem eriği, tazeyken söktürücü, kuruyken de peklik verici yapısıyla farklı özellikler gösterir.

-Kansere, kronik hastalıklara ve yaşlılıktaki eklem aşınmalarına neden olan insan vücudundaki serbest radikallerin dengelenmesinde aynı etkiyi gösteren diğer besinlere göre ( Örneğin; Çilek ) birkaç kat daha etkili olduğu yapılan araştırmalar sonucu belirlenmiştir.

-Vücuda dinçlik veren güvem eriği; terletici, söktürücü, kan temizleyici özellikleriyle de kilo verme üzerinde belirgin destekleyici sonuçlar vermektedir.

-Büzücü, güçlendirici, kan temizleyici, idrar söktürücü, terletici özellikleri sayesinde zayıflamaya çok etkilidir.

-Kabızlık, Peklik özellikle midesi zayıf olan çocuklara korkusuzca verilebilir. Çocuk tadı nedeniyle içmek istemezse, çok az - bal karıştırılabilir.

-İştah Açıcı ve Büyümeyi Destekleyicidir. Güvem eriği marmelatı çocuklara sabahları 1-2 yemek kaşığı verilir.

-Böbrek ve idrar torbası üşütmesi ve iltihaplanmasında marmeladı iyi sonuçlar vermektedir.

 

Bu ürün GİMDES tarafından helal sertifikasına sahiptir.

güvem marmelatı