YEŞİLMARKA Doğal Saç Serumu 50 ml - Gimdes Helal Sertifikalı
YEŞİLMARKA Doğal Saç Serumu 50 ml - Gimdes Helal Sertifikalı

YEŞİLMARKA Doğal Saç Serumu 50 ml - Gimdes Helal Sertifikalı

0,00
Para Puan : 155
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺154,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺139,90(KDV Dahil)
yerli-uretim-urun-logo gimdes-helal-sertifikalı-urun-logo

Kök Hücre Teknolojisi İle Geliştirilmiş Ginseng, Sarımsak, Isırgan, Nane, Cüce Palmiye Doğal İçerikli Saç Serumu. Gimdes Helal Sertifikalı, Yerli Üretim.

YEŞİLMARKA DOĞAL SAÇ SERUMU 50 ML

Yeşilmarka Doğal Saç Serumu kök hücre teknolojisiyle geliştirilen güçlü bitkisel formülü ile saç büyüme döngüsünü uyararak saç kaybını önlemeye, saç köklerini yeniden harekete geçirmeye, saçların hızlı uzamasına, seyrek bölgelerin kapanmasına, saçların gürleşipf kalınlaşmasına destek olur. Saç köklerini yeniden aktive etmek, canlandırmak, onarmak ve güçlenmek için özel olarak formüle edilmiştir. Doğal saç serumu içerisindeki bitkisel aktifler sayesinde saç yoğunluğunun artışına destek verirken bir yandan da yenilenen saçların kendi renginde büyümesine katkı sağlar.

Yeşilmarka laboratuvarlarından hassas ciltler için özel olarak geliştirilen formül saç derisindeki irritasyonu gidermeye, saç derinizi onarmaya ve bakım yapmaya yardımcı olur. İçeriğimizdeki bitkisel aktifler, bitkisel yağlar ve ProVitamin B5 ile saçlarınızın kökten uca canlı, parlak, kendi renginde ve yenilenmiş şekilde uzaması için çalışır.

Yeşilmarka saç serumu içerisinde bulunan bitkisel aktifler, bitkisel gliserin, kafein, ginseng ekstraktı, sarımsak ekstraktı, ısırgan ekstraktı, cüce palmiye ekstraktı, nane yağı ve Provitamin B5 ile saç dökülme döngüsünü yavaşlatmaya, saç köklerine etki ederek yeniden aktifleştirmeye, saç yoğunluğu artırmaya ve saç üretimini hızlandırmaya yardımcı olur. Daha gür, daha yoğun ve sağlıklı saç ve saç derisi için çalışır.

 

Yeşilmarka Saç Serumunda Bulunan Kök Hücre Teknolojisi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Yeşilmarka doğal saç serumu içerisinde bulunan aktif bileşenler, saç kayıplarını önlemeye yardımcı olur, saç büyümesini destekler, saçları sıklaştırır. Bunu saçın kök hücre foliküllerini yeniden aktifleştirerek başarır.

Günlük olarak dökülenler ve yeniden büyüyenlerle birlikte saç derimizde yaklaşık olarak 110,000 saç folikülü dengededir. Bu denge dökülme yönünde değişmeye başladığında saç dökülme problemleri, saç kayıpları ve kellik de baş göstermiş olur. Bilinen bir gerçek vardır ki erkeklerin % 35 i 35 yaş ile birlikte ciddi saç kayıpları problemleri yaşamaktadır. Bu rakam yaşın 60 a ulaşması ile birlikte % 65 oranına ulaşmaktadır. 65 yaşına gelen kadınların ise % 50 ila % 75i bu etkiyi daha derinden hissetmektedir. Saç kaybı kişinin benlik duygusunu zedelemekte ve duygusal denge durumunu olumsuz etkilemektedir.

Yeşilmarka doğal saç serumu içerisinde bulunan ecocert ve cosmos sertifikalı aktif maddeler klinik olarak gözlemlenebilir sonuçlar vermektedir. Bu sonuçlara dayanarak 3 ay içinde ürünümüzdeki aktif maddeler saç dökülme ve azalma sorununu tersine çevirerek saç büyümesini yeniden aktifleştirir ve saç dökülmelerini azaltır. Bunu da şu şekilde yapar;

 • Kök hücrelerin aktivitesini yeniden başlatır ve diğer kök hücreleri canlandırarak yeni saç döngü oluşumunu tetikler
 • Kök hücrelerinin anajen (büyüme) fazı daha hızlı geçmeleri sebebiyle saç folikülleri daha iyi beslenir.

Saç döngüsü 3 aşamadan oluşmaktadır.

 

 1. Anajen faz saçın çıkıp büyüme aşaması olup 3 yıl kadardır.
 2. Katajen faz saçın geçiş aşaması olup 3 hafta kadardır.
 3. Telojen faz saçın kuruyup zayıfladığı ve döküldüğü aşama olup 3 hafta kadardır.

saç serumu

Bu aşamalardan sonra tekrar anajen faz ile foliküldeki döngü devam etmektedir. Saç kayıpları başladığında telojen faz uzamakta ve anajen faza geçiş zorlaşmaktadır. Böylece saçlar giderek zayıflamakta ve oransal olarak telojen faza geçişler artmaktadır. Buna sebep olan şey saç kök hücrelerinin daha az adapte, proaktif ve foliküllerin büyümeye elverişli olmayacak şekilde konumlanmış olması. Dahası dermal papilla hücreleri ile kök hücrelerinin iletişiminin etkin/efektif olamaması dolayısıyla döngünün yenilenememesine sebep olmaktadır. Anajen fazın başlamadaki gecikmesi saç kayıplarının kaçınılmaz sonu oluyor.

Yeşilmarka doğal saç serumumuzda bulunan aktif maddelerin kök hücre üzerin etkisi vitro test ile kanıtlanmıştır. Test sonucusunda 4 aktif etki gözlemlenmiştir.

 

 • Yeni kök hücre oluşumunu arttırıyor.
 • Kök hücrelerin fenotipini güçlendiriyor.
 • Hücre ölümlerini önlüyor.
 • Süreç geçişlerini destekliyor.

saç serumu

Saç serumumuz içerisinde bulunan aktif maddemizin vitro testlerini biraz daha açıklarsak;

 

 • Saç köklerini besleyen dermal papilla hücreleri metabolik aktivitelerini arttırarak saç köklerinin daha iyi beslenmesine yardımcı olur. ( in vitro test)
 • Saç derisinin irritasyonunu azaltıyor ki irrite olmuş saç derisi dökülmeye daha elverişlidir (in vitro test)
 • Saç foliküllerinin uzunluğunu arttırır. ( Klinik test-Görselde)
 • Saç folükül döngüsünü aktifleştirir (Klinik test- 28 erkek gönüllü ile yapılan testte 3 ayın sonunda anajen fazın başlamasını oranını % 9 oranında arttırdığı, telojen fazda da % 17 oranında azalma olduğu görülmüştür.)
 • Anajen/Talojen faz dengesini yeniden dengeye getirmektedir. (Klinik test – Saç yoğunluğunu 3 ayın sonunda % 8 arttırmıştır)

Yeşilmarka Doğal Saç Serumu içerisindeki Ecocert ve Cosmos sertifikalı aktif maddemizin 28 gönüllü üzerinde yapılan test sonuçlarından bir kısmını tablo da paylaşıyoruz.

 

KRİTER / GÖNÜLLÜ 52 Yaşında Gönüllü 42 Yaşında Gönüllü 29 Yaşında Gönüllü
Yeni Anajen Saç Oranı (%) + 10,8 % + 19,2 % + 9,2 %
Saç Yoğunluğundaki Artış (%) + 17 % + 17 % + 17 %
Yeni Saç Sayısı (cm2’de) + 47 Saç / cm2 + 43 Saç / cm2 + 29 Saç / cm2
Kafadaki Toplam Saç Sayısındaki Artış (600 cm2’de) + 28.200 Saç + 25.800 Saç + 17.400 Saç
Kafadaki Toplam Saç Sayısındaki “AYLIK” Artış  + 9.400 Saç + 8.600 Saç +5.800 Saç

saç serumu

doğal saç serumu

Yeşilmarka Doğal Saç Serumu ile İlgili Diğer Detaylar

 

Uyarılar

Göz ile temasından kaçınınız, göze teması durumunda bol su ile yıkayınız. Isı ve ışık kaynaklarından uzak tutunuz. Harici kullanım içindir. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz. İçeriğindeki bileşenlere karşı bilinen alerjiniz var ise kullanmayınız.

 

Saklama Koşulları

Ağzı kapalı olarak serin ve kuru yerde saklayınız. Sıcaktan nemden ve güneş ışınlarından uzak yerde muhafaza ediniz.

 

İçindekiler

Aqua, Glycerin, Mentha Piperita Oil, Panthenol, Xantham Gum, Caffeine, Panax Ginseng Extract, Allium Sativum Oil, Urtica Dioica Oil, Sereneo Serrulata Fruit Extract, Acetyl Tyrosine, Larix Europaea Wood Extract, Glycine, Camellia Sinensis Leaf Extract, Zinc Chloride, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Sodium Metabisulphide

 

İçindekiler Sırasıyla; Su, Bitkisel Gliserin, Nane Yağı, Provitamin B5, Bitkisel Ksantam Sakızı, Kafein, Ginseng Ekstraktı, Sarımsak Ekstraktı, Isırgan Ekstraktı, Saw Palmetto (Cüce Palmiye) Ekstraktı, Bitkisel Aminoasit, Çam Ağacı Ekstraktı, Glisin Aminoasidi, Çay Ağacı Ekstraktı, Çinko Klorid, Organik Koruyucu ve İnorganik Koruyucu

 

Önerilen Kullanım Şekli

Temiz saç derisine, ihtiyacınız olan bölgeye damlalık yardımı ile uygulayınız ve bitkisel aktiflerden maksimum fayda görebilmek için 3-5 dakika masaj yapınız. Uygulama sonrasında saçlarınızı durulamanız gerekmez. Günde 2 defa bu uygulamayı tekrarlayınız. Daha etkili bir sonuç için dermaroller ile birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz. Dermarollerı gerekli alanda hafif hareketlerle 8 yönlü uygulamaya özen gösteriniz.

Benzer Ürünler