Kaanlar Dilimli Kaşar Peyniri 250 Gr

Kaanlar Dilimli Kaşar Peyniri 250 Gr

0,00
Marka : Kaanlar
Para Puan : 0
Fiyat : ₺20,00(KDV Dahil)

Kaanlar Dilimli Kasar Peyniri 250 gr

KAANLAR DİLİMLİ KASAR PEYNİR TAM YAĞLI - 250 GR

Türkiye'nin İlk Helal Sertifikalı Süt Ürünleri ve Peynir Çeşitleriyle Kaanlar GıdaHelalsitesi.com farkı ve güvencesiyle sizlere sunuyoruz.

En meşhur Trakya Beyaz Peynirleri artık sitemizde.  Geleneksel yöntemlerle üretilen doğal peynirlerin lezzetine doğamayacaksınız.

Kaanlar markalı peynir çeşitleri; sağlıklı inek, koyun ve keçi sütleri Tekirdağ Malkara Süt Fabrikası'nda işlenerek hazırlanmaktadır. Tüketicilerin ihtiyaçları dikkate alınarak farklı gramajlardaki ambalajlarda sunulmaktadır. Türkiye'de peynir çeşitlerinde açıkta satılan ürünleri sağlıklı ambalajla buluşturan ilk firma olan Kaanlar, daima halk sağlığını ön planda tutmaktadır. 

Kahvaltı sofralarının yanı sıra diğer öğünlerde de tüketilen beyaz peynir çeşitleri lezzetinin yanı sıra tam bir besin deposu. Sağlık kaynağı peynir çeşitlerini tüketicilerle buluşturan Kaanlar, üretimi % 100 sütten, el değmeden, herhangi bir katkı maddesi olmaksızın, tamamen doğal olarak kendi tesislerinde üretmektedir

Kaanlar Gıda Helal Sertifikalı ürünleri Güvenle ve Afiyetle tüketebilirsiniz.

 

Afiyet Olsun.

 

"Bu ürün GİMDES tarafından helal sertifikasına sahiptir."

 

BEYAZ PEYNİR'İN FAYDALARI

*Peynir süt ürünleri arasında besin değeri en yüksek olanıdır protein mineraller ve vitaminler gibi esansiyel maddeler bakımından zengin bir kaynaktır. 

*A B ve E vitaminleri kalsiyum ve fosfor içerir. Peynir protein açısından sütle aynı gereksinimi karşılayacak değerdedir.

*Özellikle beyaz peynir ve lor protein açısından zengindir.100 gram peynir yetişkin bir insanın günlük mineral ihtiyacını karşılar.

*Peynir kolay hazmedilir ve diğer gıdaların hazmolmasına yardımcı olur. Bu özelliği nedeniyle de sofraların baş tacıdır.

*Peynir toplam yağ alımını çok az arttırmaktadır.

*Ayrıca kolesterol oranı en düşük gıdalardan biridir.

*Peynirde laktoz yoktur ya da düşük oranda bulunur. 

*Bu nedenle peynir sütü sindirmekte zorlanan kişiler için alternatif bir gıdadır.

*Peynir çocuklarda boy uzamasını önemli ölçüde artırır kemik gelişimine yardımcı olur. Kadınlarda da kemik yapısının güçlü kalabilmesini sağlar.

*Ayrıca diş sağlığı için vazgeçilmez bir besindir.

 

PEYNİR ÜRETİM AŞAMALARI

1)UYGUN SÜTÜN ALINMASI

Peynir yapımında kullanılacak sütün niteliği çok önemlidir. Bu nedenle sütün bakteri oranı, yağ oranı, mayalama özellikleri mutlaka incelenmelidir.

 

2)SÜTÜN HAZIRLANMASI

Süt ısıtılarak içindeki tehlikeli mikroorganizmalardan arındırılır. Daha sonra özel kültürler ilave edilir. Böylece hem sağlıklı bir üretim yapılır hem de hoş aroma veren maddeler oluşur.

 

3)SÜTÜN MAYALANMASI

Süte peynir mayası verilerek pıhtılaşması sağlanır.

 

4)SÜTÜN PIHTILAŞTIRILMASI

Maya eklenen süt, yarım saat ile iki saat süre arasında pıhtılaşır. Peynirin sert veya yumuşak olması eklenen maya miktarı ve mayalama sıcaklığıyla ilgilidir.

 

5)PIHTININ SÜZÜLMESİ VE BASKI İŞLEMİ

Pıhtılar süzme bezlerine alınıp süzülür. Daha sonra kalıplara alınarak üzerlerine ağırlık koyulur. Süzülmesi biten ham peynire 'Teleme' adı verilir.

 

6)TUZLAMA

Tuzlama, peynire tat veren ve peyniri mikroorganizmalardan koruyan bir işlemdir.

 

7)OLGUNLAŞTIRMA

Peynirin özelliklerinin ortaya çıkarılması amacıyla peynirler özel odalarda, soğuk hava depolarında veya mahzenlerde belirli ortam koşullarında bekletilir.

 

8)PAKETLEME VE SATIŞ

Çeşitli ambalajlarda paketlenen ürünler olgunlaşması tamamlamak üzere depolama bölümüne alınır ve buradan market raflarına yolculuğa başlamaya hazırdır.