Mest

Mest, genel olarak yaşlıların ayaklarını sıcak tutması amacıyla kullanılır. Bunun beraberinde ibadet edilirken, kadınların ve erkeklerin abdest sonrasında giydikleri ayakkabı olarak da bilinir. Mest büyük ölçüde 1 gün süre ile abdest alırken ayakların yıkanmaması için giyilir. Her yaş grubunun kullanabileceği bu ürün gün boyunca giyilmektedir. Mest çorabı ise mestin içine giyilir. Yoğun sıcak suyla yıkama yapılmaz. Deriden yapılmış mest ayakkabı için çorabın olması, ayağı sıcak tutması ile tercih edilir ve ayağınız tüm gün havasız kaldığında mayt gibi oluşumların önüne geçer.

Mest

Mest çorabı farklı kalitede yapılan bir çoraptır. Bu çorap, dini açıdan Müslümanların kullandıkları bir çorap şeklidir. Tercihan içerisine farklı bir çorap giyip üzerine mesh geçirilebilir ya da tercihen tek başına da kullanılmaktadır. Yıkamasında, kullanılmasında ya da kalitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Sitemiz üzerinden temin edeceğiniz mest çorabını, uzun süreli bir şekilde kullanabilirsiniz. Burada önemli olan, kullanımda ayağı sıkmaması, yapış yapış etki bırakmaması ve aynı zamanda uzun süreli yıpranmadan kullanılmasıdır. Bu sebeple doğru bir kalite ile yapılmış çorap tercih edilmesi daha önemlidir. Özellikle yaşlıların beş vakit namaz kılmalarında giydikleri bu çorap, rahatsız etmeyen bir yapıda olmalıdır.

Mest Çeşitleri

Mest çorabı genel olarak siyah renkte bulunur. Çünkü, mest kullanımı çoğunlukla ibadet esnasında tercih edilir. Burada renkli bir çorap tercih edilmesi de dinimiz açısından uygun olmaz. Bu sebeple siyah bir çorap mest içerisinde daha uygun olur. Krem rengi gibi farklı renklerde çoraplar da tercih edebilirsiniz. Mest çorabı her ayağa göre farklı boyutlarda üretilmiştir. Likralı ya da farklı kumaş yapılarına göre değişkenlik göstermektedir. Burada tercih ettiğiniz ya da zevkinize uygun çorabı, online olarak sitemizden temin edebilirsiniz.

Mest Fiyatları

Mest çorapları, sitemizde oldukça ekonomik bir fiyat ile bulunmaktadır. Bütçeye uygun bir şekilde olması, herkesin rahatlıkla satın alabilmesi için bir kolaylık sağlamaktadır. Mest çorabını, genel olarak mest denilen ayakkabılar içerisinde kullanabilirsiniz. Farklı kumaşlarda farklı ayak numaralarına göre bulunmaktadır. Tercihinizi yaptıktan sonra online olarak sitemizden satın alabilirsiniz. 

₺199,00 KDV Dahil
₺245,00 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
₺189,90 KDV Dahil
₺245,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
₺189,90 KDV Dahil
₺245,00 KDV Dahil
%22 İndirim
%22İndirim
Ücretsiz Kargo
1