Naturalive Sıvı Bulaşık Makinesi Deterjanı

4,50
Marka : Naturalive
Fiyat : ₺26,00(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}

Naturalive Borakslı Sıvı Bulaşık Deterjanı

Telefonla Sipariş

ADET

Artır Azalt
Tavsiye Et

NATURALİVE BORAKSLI SIVI BULAŞIK DETERJANI


Boraks+Soda+Karbonat ile bulaşıklarınızı temizleyin. 1000ml 'lık ambalajı ile 66 yıkama yapabilirsiniz.

 

 

İçindekiler:

Noniyonik Aktif Madde (Hindistan Cevizi Eldesi), Sodyum Sitrat (Limon Tuzu Eldesi), Glutamik Asit (Şeker Eldesi), Sodyum Bikarbonat, Carboxymethylcellulose (Cmc), Sitrik Asit (Limon Tuzu), Boraks içerir.

 

 

Deterjanların;

kısırlık, nörotoksik, akciğer ve böbrek hasarları, kanser, körlük ve astım gibi hastalıklara yol açabileceği TÜBİTAK tarafından açıklanmıştır.


Temizlenmiş yiyecek kaplarında deterjan kalıntıları yüzeyde kalır ve gıda tüketimiyle vücuda alınır.


ABD'de yapılan araştırmalarda günde 0.3-3mg deterjan insan vücuduna girdiği tespit edilmiştir.


Bu nedenle yiyecek kaplarınızın temizliğinde doğal alternatifleri tercih edin.

 


Yaygın Kullanılan Bazı Zararlı Maddeler ve Etkileri


Fosfat :

Suyu yumuşatmak için kullanılan minerallerdir. Birçok ülke, evsel deterjanlar ve diğer bazı temizlik maddelerinde fosfatların kullanılmasını yasakladı. Deterjan katkı maddesi olarak kullanılan fosfat çevre ve insan sağlığına zarar vermektedir. Fosfatlar ve diğer deterjan kirlilikleri nedenleri ile de birçok balık türü yok olmaktadır.


Petrol Bazlı Temizleyici:

Toksik ve alerjik maddelerdir. Bu maddelerin parçalanabilirliği (biyodegredasyon) çok önemlidir. Nitekim genelde parçalanması zor olan bu maddeler, su ve toprakta bozulmadan kalıp, akarsularla göl ve denizlere ulaşması buralarda yaşayan canlıları ve onlarla beslenen insanların sağlığını tehdit etmektedir.


Enzimler:

Bitkilerden, büyükbaş hayvanların pankreaslarından ve mikroorganizmaların genetiği değiştirilmesi yoluyla elde edilmektedirler. Alerjik maddelerdir. 1mg tripsin enzimi fare damarına enjekte edilmesinde ölüme neden olmaktadır.