Saygın Karabiber
Saygın Karabiber

Saygın Karabiber ''Değirmenli'' - 80 Gr.

0,00
Marka : Saygın
Para Puan : 0
Fiyat : ₺29,90(KDV Dahil)

SAYGIN  Doğal ve Gerçek Karabiber ithal tam tane karabiberdir. İçeriğinde, vücudunuzun sağlıklı çalışması için gerekli olan vitamin ve mineral oranı yüksektir. Magnezyum, potasyum ve demir ve A, C ve K vitaminleri bakımından da zengindir.  Baharat tüm hali ile kullanılabileceği gibi yaygın olarak öğütülerek kullanılmaktadır. Doldurulabilir cam ambalajda yüksek kalite %100 seramik öğütücülüdür. Yemeklere muhteşem bir lezzet katan karabiber ayrıca içeriğinde barındırdığı vitamin ve mineraller sayesinde sağlığa da ciddi anlamda katkıda bulunmaktadır. Düzenli olarak karabiber tüketmek alışkanlık haline getirildiğinde vücudun ihtiyaç duyduğu A vitaminin büyük bölümünü karşılayabilir. Hiçbir katkı maddesi içermez. Özenle seçilen ithal karabiber taneleri, Saygın tesislerinde kalite standartlarına ve hijyen kurallarına uygun olarak kullanıma hazır şekilde paketlenir. Karşı konulmaz, zengin bir aromaya sahiptir.

15.yüzyılda baharat kelimesi, “nakit para” anlamında kullanılırken; en uçuk fiyatların biçildiği baharat karabiber olmuş; bu kara taneler, sarrafların hassas tartılarından geçip neredeyse yoksul bir ailenin yıllık gelirince satılan en gözde baharat olarak alıcısını bulmuştur. Bir prestij göstergesi olarak varlıklı aileler karabiberi sofralarından eksik etmezken, halk zenginliği ifade etmek için “karabiber çuvalı” sıfatını kullanmaya başlamıştır. Birkaç avucu köle satın almaya yeten, vergi ve kiralar ödenirken para yerine geçen karabiber, Büyük İskender’in Hint seferi sayesinde Avrupalıların tanıştığı ilk baharat olmuş, “baharatların kralı” olarak isimlendirilmiş, popülerliği Viyana’da kendi borsasını oluşturmasını sağlamıştır.

SAYGIN %100 Doğal ve Gerçek Karabiber, insan vücudunun spesifik oranlarda ihtiyacı olan birçok vitamin ve minerali ihtiva ettiğinden insan sağlığı için vazgeçilmezdir.

İçerisinde yer alan C vitamini sayesinde doğal ir antibiyotik etkisi vardır. Bu etkisi ile pek çok hastalığa yakalanma olasılığını azaltır. Vücudun serbest radikaller ile mücadele etmesini kolaylaştırır.

Sindirim sistemi sağlığını olumlu yönde etkiler. Sistemde bulunan organların hastalıklara yakalanma olasılığını minimuma indirir. Sindirim sisteminde uyarıcı etki sağlayarak sindirimin kolay olmasına yardımcı olur. Mide ve bağırsağı hastalıklara karşı korur.

Bakteriler kaynaklı oluşabilecek hastalıklara yakalanma olasılığını azaltır. Sindirim sisteminin bakteriler nedeniyle hasar görmesini engeller. İshal ve kabızlığa karşı kullanılabilir.Öksürük ve soğuk algınlığını tedavi edici özelliği vardır. Solunum yolu bozuklukları tedavisinde alternatif bir tedavi yöntemidir. Grip gibi hastalıkların vücuttan hızla atılmasını sağlar. Bu tür hastalıklarda çorba, çay ve yemeklere eklenerek kullanılabilir.

Kansere karşı vücudu koruyucu etkisi vardır. Antioksidan etkisi ile kanserle mücadele etmeyi kolaylaştırır. Bu etkisi araştırmalarca kanıtlanmıştır. Güneş ışınları kaynaklı oluşabilecek cilt kanserine yakalanma olasılığını minimuma indirir.

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır. Düzenli olarak karabiber tüketmek metabolizmanın daha canlı ve hızlı olmasını sağlar. Vücuda alınan fazla kalorinin yakılmasın yardımcı olur. Bu özelliği ile obeziteye karşı oldukça etkilidir.

Mide problemlerini azaltıcı etkisi vardır. Cilt sağlığını olumlu yönde etkiler. Cildin hasarlanmasını kolaylaştıran serbest radikaller üzerinde yarattığı etki cilt sağlığı açısından faydalıdır. Yaşlanmaya bağlı belirtileri azaltır ve yaşa bağlı gerçekleşen kırışıklıkların giderilmesini sağlar.

Diş çürümelerini engeller. Diş sağlığını koruyan nadide bitkilerden biridir. Diş çürüğüne bağlı gelişen ağrıları hafifletici etkisi vardır.

Antidepresan olarak kullanılabilir. Stres ve depresyona karşı iyi gelir. Antidepresan etkisi stres ile mücadele etmeyi kolaylaştırır ve bilişsel kapasiteyi arttırıcı etkisi vardır.

Saç sağlığı için faydalıdır. Bünyesinde bulunan vitamin ve mineraller saçlarda oluşan dökülmeyi engeller ve kepek sorununa karşı iyi gelir.

Sigarayı bırakmak isteyenler karabiberden yardım alabilir. Karabiber zerdeçal ile birlikte tüketildiğinde sigarayı bırakmayı kolaylaştırıcı etki yaratır.

Göz için faydalı bir baharat türüdür. Antioksidan etkisi gözlerde oluşan tahriş ve yanmayı giderir. A vitamini içeriği ile göz sağlığını korur.

Vücuda enerji verir. Sabah kahvaltılarında bol karabiber ilave edilmiş bir bardak süt içmek, gün boyu enerjik kalmayı sağlar. Karabiber hem fiziksel hem de ruhsal yönden enerji sağlayan bir baharat türüdür.

Güvenilir bir marka olan SAYGIN Doğal ve Gerçek Gıda, onlarca sağlık faydası ve zengin hayati besinleri barındıran, tam da aradığınız karabiberi katkı maddeleri, koruyucular, kullanmadan, tamamen doğal içeriği ile, kalite standartları ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde paketleyerek en saf haliyle sofralarınıza sunar. Kırmızı salkımlarıyla, perçemleri önüne düşen, zarif ve naif kokulu karabiber ağaçlarının can verdiği, gözleri şenlendiren karabiberi, damaklarınızı şenlendirmek için dalından mutfağınızı getirir.

Kabuğunda gizlene bu esmer güzeli muhteşem lezzetiyle sofranıza tat katar.Pek çok gıda ve içeceğin tadını zenginleştirmek için, pişirme ve fırınlamada kullanılabilir. Profesyonel şeflerin ve lezzet ustalarının tercih ettiği lezzetli, besleyici ve çok faydalı bir gıdadır.

Doğa' nın tadı ve sunduğu kendi küçük faydaları büyük şifa ile, ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri en doğru şekilde alırken, mucizevi baharatın sayısız yararlarından faydalanırsınız.

SAYGIN %100 Doğal ve Gerçek Karabiber ile karabiberin tadına varın, sağlığınızı damla damla koruyun. Yiyerek şifa bulun.