Afia Tahin 470 Gr
Afia Tahin 470 Gr

Afia Tahin 470 Gr

0,00
Marka : Afia
Para Puan : 22
yerli-uretim-urun-logo gimdes-helal-sertifikalı-urun-logo

AFİA TAHİN 470 GR

AFİA TAHİN 470 GR

Susam, yabancı maddelerinden temizlenir ve ıslatılarak kabukların ayrılması kolaylaştırılır. Daha sonra kolay öğütülmesi ve tahinin kendine has kokusunu alması için fırında kavrulur. Soğutulup değirmende öğütülür. Öğütülmüş bu karışıma tahin adı verilir.

Üretimde, tanelerin tahine öğütülmesinde daha çok taş değirmenler kullanılmaktadır. Bunun doğal sonucu olarak iri ve küçük partikülleri bir arada içeren bir yapı oluşmakta hem de homojenizasyon yeterli düzeyde olmamaktadır. Dolayısıyla mamülde zamanla faz ayrılması ortaya çıkarak altta oldukça kıvamlı bir kitle oluşurken, üstte yağ toplanmaktadır. Aslında iri partikül içermeyen tahinlerde de daha az olmakla birlikte aynı sorun ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle faz ayrılmasını önleyebilmek için usulüne uygun bir öğütme yanında, lesitin veya mono ve digliseritler  gibi emülsifiye edici maddelerin belli oranda katılması gerekmektedir. Bu maddelerde hayvansal kaynaklı olabilme ihtimalinden dolayı şüphe arz ederler.

% 100 susamdan yapılması gereken tahinin yapımında, ucuza mal etmek için soya unu ya da elek altı fıstık kullanıldığını bilinmektedir. Fabrikadan tavuk yemi olarak kullanılacak fıstıkları alıyorlar, kavuruyorlar ve ezerek tahin diye satıyorlar. Ülkemizde tahin üretimiyle ilgili maalesef yeterli kontrol yapılmamaktadır.

Afia Markalı Tahinimiz %100 Doğal hammaddelerden Susamdan üretilmiştir. Aroma ve Emülgatör içermez. Doğal ve Saf Tahindir.

 

Bu ürün GİMDES tarafından helal sertifikasına sahiptir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR