Feradisin Diş Macunu Nane Ferahlığı 90Gr
Feradisin Diş Macunu Nane Ferahlığı 90Gr
Feradisin Diş Macunu Nane Ferahlığı 90Gr
Feradisin Diş Macunu Nane Ferahlığı 90Gr
Feradisin Diş Macunu Nane Ferahlığı 90Gr
Feradisin Diş Macunu Nane Ferahlığı 90Gr

Feradisin Diş Macunu Nane Ferahlığı 90Gr

4,38
Marka : Feradisin
Para Puan : 13
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺79,90(KDV Dahil)
İndirimli : ₺67,90(KDV Dahil)

Feradisin Diş Macunu Nane Ferahlığı 90gr

Feradisin Diş Macunu Nane Ferahlığı 90gr / 75ml

 

 

Gimdes Helal Sertifikalı Doğal Diş Macunu Online Çözüm Ortağı Helalsitesi.com'da...

 

 

Florür, SLS, Paraben, Alkol ve Türevleri İle Hayvansal Katkılar İçermez....

 

 

Ürün Özelliği 

* Helal içeriği ile dişlerinizi çürüklere karşı korur.

* İnsan sağlığına zararlı olduğu tespit edilmiş ve diğer diş macunlarında yaygın olarak kullanılan hiçbir ham madde ya da katkı maddesi içermez.

* Diş minelerinizi çizmeden beyazlatır.

* Sigara, çay ve kahve lekelerini çıkartmaya yardımcı olur.

* Nane ve mentol aroması ile uzun süreli ferahlık sağlar. Alışılmış klasik diş macunu tadındadır.

 

İçerik bilgisi

Deionized Water, Sorbitol, Glycerin, Calcium Carbonate, Hydrated Silica, Lauryl Glucoside, Aromas, Xylitol, Carboxymethyl Cellulose, Pottassium Sorbate, Steviol Glucoside, Extracts (Green Tea, Sage)      

 

 

Diş Macunlarında Yaygın Olarak Kullanılan Bileşenler ve Zararları:

SLS - Sodium Lauryl Sulfat (Deterjan Köpürtücüsü):

Köpürtücü ajan olarak kullanılır. Cilt (Şampuan ile saç derisinden) veya ağız yolu ile (diş macunu) kan dolaşımına geçen SLS yüzde 1'in altında bile alınınca insan sağlığına zararlıdır. SLS; kan hücrelerinde toksik tesire, diş etlerinin şişmesine, diş eti hastalıklarına, dişlerin asitlere karşı direncini azaltarak çürümelere ve alerjik reaksiyonlara zemin hazırlar. Ayrıca kanser oluşturan diğer kimyasallar ile reaksiyona girer ve kanser oluşumunu hızlandırır.

 

Parabenler:

Bu maddeler ürünlerde mikrobiyal üremeyi inhibe ederek,ürünlerin raf ömrünü uzatıyor.   Bu maddeler pek çok kozmetik ve ilaçta kullanılıyor ve toksik etkileri olduğu biliniyor. Alerjik reaksiyonlara neden olup, ciltte döküntülere neden oluyor. Ayrıca başta meme kanseri olmak üzere kanser hücrelerini tetikliyor.

Florür:

Diş macunlarında bakteri öldürmek ve çürükleri önlemek için kullanılan florür aşırı toksit bir madde olduğu için ağız içerisinde faydalı bakterileri de öldürmektedir. Florür ün vücut genel sağlığına olan diğer zararlı etkileri; Biyobirikim, Üreme sistemi hastıkları, Merkezi sinir sistemi bozuklukları , Düşük IQ, Erken ergenlik, Tiroid hormonlarında azalma, Romatizma belirtileri ve Kemik erimesi ne neden olduğu bilimsel makaleler ile kanıtlanmıştır.

Yapay Tatlandırıcılar:

En önemli zararlı etkisi başta idrar kesesinde olmak üzere olası kanser yapıcı etkisidir. Yapılan araştırmalarda Sakkarin'in epitel dokuda yapısal değişikliğe neden olacağı savunulmuş ve bebeğe geçip birikim yapacağı belirlenerek birçok ülkede hamile kadınlarda kullanımı yasaklanmıştır.

 

Yapay renklendiriciler ve Gıda Boyaları:

Yapay yollarla elde edilen renklendiricilerin alerjik etkileri mevcuttur. Titanyum dioksit nano parçacıkları sisteme(vücuda) girdiğinde, vücut bunları dışarı atamadığı için farklı organlarda birikmeye başlar. Boyutları çok küçük olduğu için de hücreden hücreye, organdan organa geçebilir ve hücre içinde gerçekleşen mekanizmaları etkileyebilir.

 

Bu ürün GİMDES tarafından Helal sertifikasına sahiptir

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR